1805 - Slesvig

1805. Francobrev med indhold dateret i Flensburg d. 7.1.1805 til Bordeaux, Frankrig. Påskrevet "Frei Hamburg". Stemplet "R.N.4 DANEMARC" og udtakseret i 19 Decimes fransk porto. Daka 1400,-

Lot: 280185
DKK 600,00