1882 - Danmark - SK 0422 - 4560
4 øre helsagsbrevkort opfrankeret med 4 øre Tofarvet dateret Sindinge Vig d. 28.2.1882 annulleret med svagt stjernestempel GREVINGE og nr.stempel "28" og sidestemplet lapidar Holbek d. 1.3.1882 til Kjøbenhavn. Vig fik først eget brevsamlingssted pr. 1.1.1883.
Lot: 280867
Sluttet | 27-05-2018 21:28:24 |
Vindende bud: | DKK 330,00 |
Bud historik: | 6 bud |
Tofarvede øre
Tofarvet tk. 14
Breve > Danmark udgaver > Helsager > Enkeltbrevkort