1903 - Danmark6270 - Postkort - Brugt m. mærke
Tønder, "Gruss aus" med Jungfernstig. Rosenblatt no. 7753.
Lot: 311729
Lot: 311729
Ulveungeførere på lejr i begyndelsen af 1920'erne. Fotografi monteret på postkort. U/no.
Lot: 311914
Snoghøj ved Middelfart. P. M. Brønsro u/no. Hj.knæk.
Lot: 311437
D.V.I., St. Corix, Frederiksted, Harding Gut. U/no. Frankeret med 10 bit Chr. IX stemplet Christiansted d. 12.12.1906 til Svinø pr. Lundby, Danmark.
Lot: 311476
Nordborg, "Gruss aus" med banegård, kirke, slot og havn.P. H. Schmidt u/no.
Lot: 313241
Thorshavn, grindedrab ved Thorshavn. H. N. Jacobsen u/no.
Lot: 311473
Erhverv. N. Christensen's glarmester forretning. Facade med postkort med danske folkedragter i udstillingsvinduet. Fotokort u/no.
Lot: 313282
København, Modstandsfolk i lastbiler på Halmtorvet ved Kødbyen i befrielsesdagene maj 1945. Fotokort u/no.
Lot: 313291
Spahis, algerisk let kavalleri. C. Künzli no. 1013.
Lot: 313224
G. C. Hayté: "Strandvogn". kartonkort dateret d. 24.12.1894. U/no.
Lot: 311754
San Francisco, Military & Naval Parade 7.5.1908. Patton u/no.
Lot: 313221
Skovshoved Badehotel. J.L.R. u/no.
Lot: 313230
Lillebæltsbroen under opførelse ved Snoghøj. Fotograf Lyngström. U/no. Uden adresselinier.
Lot: 311429
"Carisbrook Castle", S/S, Union Castle Line.
Lot: 313251
Douglas DC-3 “Höken” SE-BAB fra Swedish Air Lines. ABA u/no. Anvendt fra Paris 1946.
Lot: 308619
Island. Akureyri. Björn Kristjánsson no. 356062.
Lot: 312017
Christiansfeld, Lindegade 23 med handelshuset Spielwerk & Comp. U/no.
Lot: 311446
Hvidding Vedsted. Tysk - Dansk grænsebanegård. W. Schützsack no. 47995.
Lot: 312158
Sommersted, "Hilsen fra" med Vester Kro, H.H.Petersen's manufakturhandel og Kjelstrup's colonial- steentøj-, skotøj, guano-, frø-, korn- og foderstofforretning. U/no.
Lot: 313227
"Lancing", norsk 4-mastet fuldrigger. Fotograf Herluf W. Jensen u/no.
Lot: 313280
Svendborg, damptog ved St. Jørgens viadukten. Stenders no. 3709.
Lot: 309357