1907 - Danmark2800 - Postkort - Brugt m. mærke
Raadvad, parti med fabrik. P. Alstrup u/no.
Lot: 343596
Lot: 343596
D.V.I., St. Croix, Sugar estate. U/no. Frankeret med 1 cent Våben på billedsiden, et mærke mangler.
Lot: 333590
Dragør. Rønne Alle. P.E. Poulsen no. ?.
Lot: 341520
Socialdemokraterne - "Vi har skabt så meget". Selskabet for smukkere Byfornyelse no. 8.
Lot: 343639
Aarhus. Mejlborg og Østbane Hotellet Sk. B. & Kf. no. 17.
Lot: 341087
Horsens, Søndergade. Stenders no. 680.
Lot: 343252
Spejderleder læser "Politiken" under lejr i skov. Fotokort u/no.
Lot: 343554
Købh., Griffenfeldtsgade. U/no.
Lot: 341968
Bornholm, Hammersø med bådebro og robåd. F. Sørensen no. 17503.
Lot: 343483
Jægerspris, spisesal i lejren. E. Rose no. 8.
Lot: 343269
"Magdala", M/S, Østasiatisk Kompagni. Reklamekort u/no.
Lot: 343228
Nykøbing Falster. Strand ved Hamborgskoven. Stenders no. 12427.
Lot: 334285
Vallekilde Folkehøjskole, Opvisning. Fotokort Henrik Nielsen u/no.
Lot: 341960
D.V.I., St. Thomas, havn med skibe. Reinicke & Rubin u/no.
Lot: 343638
Julius Exner: Kvinde i egnsdragt med killing. Kartonkort med hilsen dateret 1898. Stenders u/no.
Lot: 343687
Købh., Prins Haralds Sommerresidens "Schæfergaarden". Stenders no. 18116.
Lot: 343502
Frederiksberg. Fra Zoologisk have. N.K. no. 844.
Lot: 341494
Korsør jernbanestation I. perron med holdende damptog.. N. Zachariassen u/no.
Lot: 343608
Fredericia, Pjedsted Spang med hestevogn. H. C. Wenk u/no.
Lot: 343646
Købh., Knippelsbro med mange sporvogne. Stenders no. 799.
Lot: 341509
G. DE L. Tegnet kort "AMERICAN INDIANS, SIOUX". Tuck no. 8668.
Lot: 341583