1940 - Finland
Ufrankeret fortrykt feltpostbrevkort dateret "Finska Fronten" stemplet Kenttäposttikontori No. 15 d. 7.4.1940 til Stockholm, Sverige. Sendt fra KpK 20 / 35 Sotasairaala IV osasto = 35. Felthospital IV adfeling. Violet dirigeringsstempel "Fältpost F*" og finsk censur.
Lot: 282719
DKK 150,00 |