1912 - Danmark - 1000
5 pfg. Germania (2) på brevkort (Warnemünde færgehavn) dateret ombord på færgen og annulleret med skibsstempel "Fra Tyskland" og sidestemplet bureau Kjøbenhavn - Warnemünde T.74 d. 22.5.1912 til Glashütte, Tyskland.
Lot: 284290
DKK 200,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Rige
Breve > Danmark stempler > Brotypestempler
Postkort > Skibe