1924 - Grønland - 124 - 3900
10 øre Bølgelinie på brevkort (Foto af gruppe eskimoer) dateret Godthaab d. 3.9.1924 og annulleret Kjøbenhavn C. d. 11.10.1924 og sidestemplet “(Krone) / Styrelsen af Kolonierne i Grønland” til København.
Lot: 769
Sluttet | 25-09-2018 22:29:36 |
Vindende bud: | DKK 1.500,00 |
Bud historik: | 1 bud |
Breve > Grønland > Posthistorie