1890 - Danmark - 25y - 5573

8 øre Tofarvet omv. rm. på brev med indhold dateret i Ubberud d. 23.3.1890 annulleret med sort liniestempel "Holmstrup" og sidestemplet lapidar Nyborg - Vamdrup d. 25.3.1890 til Marslev. Klippet i højre side.

Lot: 284753
DKK 300,00