1953 - Frankrig

30 fr. på luftpostbrev stemplet Poste aux Armees d. 8.12.1953 til Berlin, Tyskland. Sendt fra tysk medlem af den franske fremmedlegion: S.P. 50713 T.O.E., Paris. Indeholder illustreret brevpapir fra "2e Compagnie de réparation d'Engins Blindés de la Légion Étrangère" dateret Haiphong, Indokina d. 1.12.1953.

Lot: 288067
DKK 100,00