1924 - Færøerne - 3880
20 øre Chr. X på brev med fuldt indhold dateret Hvidenæs d. 4.11.1924 annulleret med brotype Ig Trangisvaag d. 5.11.1924 til Thorshavn. På bagsiden ank.stemplet Thorshavn d. 5.11.1924.
Lot: 293090
DKK 300,00 |
Breve > Færøerne > Stempler/skibspost