1909 - England

½d Edward VII på brevkort (The Campbell - Loch Awe) dateret ombord på S/S "Lord of the Isles" annulleret Greenock d. 27.8.1909 og sidestemplet "R.M.S. "Lord of the Isles" d. 27.8.1909 til Staffordshire. Sendt på rejse fra Greenock til Inverraray via Kyles of Bute.

Lot: 298515
DKK 125,00