1914 - Norge
Ufrankeret brevkort (Tordensskjolds Plads, Kristiania) dateret d. 24.11.1914 og stemplet London d. 17.12.1914 til Alphington, England. Sort stempel: “Received from H.M. Ships / No charge to be raised”. Mystisk britisk flådepost muligvis sendt fra Norge.
Lot: 301757
DKK 250,00 |