1855 - Danmark - 1000
1855. Portobrev dateret Kiel d. 14.8.1855 sendt direkte fra skibsbrevkassen ombord på dampskibet “Slesvig” med 8-kantet rammestempel “Fra Kiel” til København. Udtakseret i “6” skilling porto. Stemplet kendes anvendt i perioden 12.9.1854-24.1.1856. Daka 3500,-
Lot: 526
Sluttet | 01-12-2019 23:59:00 |
Start bud: | DKK 1.250,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Førfilateli/Franco