1908 - Danmark - 1000

5 öre Oscar II på brevkort (Kirken på Hven) dateret Hveen d. 7.7.1908 annulleret med dansk skibsstempel "Fra Sverige L." og sidestemplet Kjøbenhavn d. 7.7.1908 til København. Teksten omtaler skibsforbindelse mellem Landskrona og Hven med S/S "Bore".

Lot: 317453
DKK 100,00