1863 - Danmark - 7 - 9000

4 sk. 1858 udg. på dampskibsbrev påskrevet "pr. Dania" med indhold dateret i Aalborg d. 11.8.1863 annulleret med nr.stempel "1" og sidestemplet antiqua på bagsiden Kiøbenhavn KB d. 13.8.1863 til Kjøbenhavn.

Lot: 317702
DKK 200,00