1944 - Norge - 1000
20 øre Løve og Julemærke 1944 på brev med indhold dateret Tönnevoldgård d. 17.12.1944 og stemplet Grimsdal d. 20.12.1944 til København, Danmark. Passérstemplet "Ao" ved den tyske censur i Oslo.
Lot: 326818
DKK 60,00 |
Norge
Norge
Breve > Norge > 2. verdenskrig
Breve > Norge > Julemærker