1919 - Danmark - 3000
Ufrankeret brevkort dateret Horserød med rammestempel "Krigsfangeforsendelse" stemplet Helsingør d. 5.9.1919 til Ribe. Meddelelse skrevet på russisk.
Lot: 328571
Sluttet | 20-01-2021 21:25:00 |
Vindende bud: | DKK 225,00 |
Bud historik: | 2 bud |
1. verdenskrig