1942 - Finland

Ufrankeret illustreret feltpostkort fra svensk sproget soldat dateret "Rusland" ved KpK5/2369 (= AutoKV 6) stemplet Kenttäpostikonttori N.7 d. 19.2.1942 til Stockholm, Sverige. Rødt rammestempel "Fältpost F." og finsk censur.

Lot: 352749
DKK 300,00