1944 - Danmark - SK 164.3 - 6270
20 øre DDL på brev annulleret med bureaustempel Fredericia - Flensborg T.949 d. 5.1.1944 og sidestemplet med posthornstempel Tønder Øst (Tønder) til København. Kuvert beskåret.
Lot: 353130
DKK 75,00 |
Breve > Danmark stempler > Posthorns Stempler
Breve > Danmark stempler > Bureaustempler