1902 - Danmark - 34B - 1000
5 øre Våben på brevkort dateret i Malmö annulleret med skibsstempel “Fra Sverige M.” med omv. “M.” og side-stemplet Kjøbenhavn K. d. 27.12.1902 til København. Sjælden variant - ikke prissat i Skilling.
Lot: 356408
DKK 1.000,00 |
Våbentype
Våbentype tk. 12 3/4
Breve > Sverige > Skibspost