1905 - Danmark - KK 10 - 3000

10 øre helsags korrespondancekort med indhold dateret i Helsingør annulleret med svensk skibsstempel "Från Danmark" og sidestemplet Helsingborg d. 8.10.1905 til Helsingborg, Sverige.

Lot: 365790
DKK 100,00