1917 - Tyskland
7½ pfg. "Gen-Gouv. Warschau" provisorisk helsagsbrevkort dateret Praga og stemplet Warschau d. 24.1.1917 til Bobrek, Oberschlesien. Tysk censur fra Posen.
Lot: 374889
DKK 60,00 |
Europa
Tyskland
Tyske Besættelser 1914/18