1940 - Danmark - 197, 198 - 8000
2 øre og 4 øre (par) Bølgelinie på skibsbrevkort dateret Aarhus og annulleret med skibsstempel "Fra Aarhus", samt sidestemplet København K d. 30.4.1940 til København.
Lot: 145562
DKK 60,00 |