Slesvig - 6400
5 pfg. Germania på brevkort dateret Capetown, South Africa stemplet Kais. Deutsche Marineschiffspost No. 11 d. 28.2.1912 til Sønderborg. Sendt fra marinesoldat ombord på krydseren SMS "Seeadler" ved Tysk Østafrika.
Lot: 264642
Sluttet | 30-04-2017 21:03:00 |
Vindende bud: | DKK 445,00 |
Bud historik: | 2 bud |
Engelske Kolonier
Syd Afrika
Breve > Slesvig > 1. Verdenskrig