1875 - Dansk Vestindien
Ufrankeret portobrev dateret St. Thomas d. 1.2.1875 via britiske postkontor St. Thomas d. 4.2.1875 og London til Genova, Italien. Påsat 30 c., 40 c. og 1 lire italienske portomærker stemplet Genova d. 3.3.1875. To mærker med skader. Dekorativ forsendelse.
Lot: 669
Sluttet | 29-10-2017 23:59:00 |
Start bud: | DKK 2.000,00 |
Bud historik: | 0 bud |
Europa
Italien
Breve > Dansk Vest Indien > Posthistorie