Produktet findes ikke
404

20 aur Gullfoss og Thorvaldsen forening Julemærke 1935 på brev fra Reykjavik d. 18.12.1935 til Troldhede, Danmark.

DKK 125 1935 - Island

7 øre Bølgelinie i parstykke på underfrankeret brev fra København d. 6.1.1927 til Reykjavik, Island. Ikke udtakseret i porto.

DKK 45 1927 - Danmark

20 aur Gullfoss på brev annulleret Reykjavik d. 4.2.1936 og sidestemplet Skipsbrjef til København, Danmark.

DKK 150 1936 - Island

Dansk 30 øre Regentjubilæum single på brev annulleret med maskinstempel i Reykjavik d. 31.7.1937 og sidestemplet Skibsbrjef til New York, USA.

DKK 300 1937 - Island

5 øre Fr. VIII på brevkort (Reykjavik havn i sne) dateret Reykjavik d. 189.11.1909 og annulleret ved ankomst i Kjøbenhavn d. 26.11.1909 til København. Antagelig sendt i marineposttæk fra sømand ombord på inspektionsskib ved Island.

DKK 125 1909 - Island

7 aur Chr. X single på tryksag fra Reykjavik d. 6.4.1939 til Detroit, USA. Bagklap mgl.

DKK 60 1939 - Island