1871 - Denmark - 1000
1871. Ufrankeret dampskibsbrev påskrevet "pr. Uffo" med indhold dateret i Kjøbenhavn d. 21.10.1871 til Langesund pr. Skien, Norge. Ank.stemplet Langesund d. 23.10.1871 med flere portopåtegninger. Fuldt indhold.
Lot: 282049
DKK 400.00 |
Sold out
Prephil/Franco
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Norway > Norway