1871 - Denmark - 1000

1871. Ufrankeret dampskibsbrev påskrevet "pr. Uffo" med indhold dateret i Kjøbenhavn d. 21.10.1871 til Langesund pr. Skien, Norge. Ank.stemplet Langesund d. 23.10.1871 med flere portopåtegninger. Fuldt indhold.

Lot: 282049
DKK 400.00
Sold out