1917 - Sweden

5 öre Gustaf i parstykke på brev med indhold dateret Siarö annulleret med dampskibsstempel Ångbåts PXP No. 29 d. 17.7.1917 til Mödänge pr. Freluga. Stemplet benyttet ombord på S/S "Östanå I" på ruten Stockholm - Östra Lagnö.

Lot: 282449
DKK 100.00