1836 - Denmark - 1000
1836. Francobrev dateret København d. 9.7.1836 via Thurn & Taxis i Hamburg til Gröden i Tirol, Østrig. Stemplet Danemarck par Hambourg og T.T. Hamburg d. 11.7.1836. Flere påtegninger.
Lot: 248
Ended | 14/10/2018 23:59:59 |
Starting bid: | DKK 250.00 |
Prephil/Franco