1848 - Denmark - 6100
1848. Militaria brev stemplet Königl. Preuss. Feldpost. med delvist indhold dateret Hadersleben d. 15.7.1848 til Rendsburg. Indhold underskrevet af von Bentheim fra Füsilier-Bataillon Kaiser Alexander Grenadier-Regiment.
Lot: 268
Ended | 25/09/2018 21:31:09 |
Winning bid: | DKK 1,375.00 |
Bid history: | 2 bids |
Militaria
Covers > Slesvig > Schleswig-Holstein