1855 - Denmark - 1000

1855. Portobrev dateret Kiel d. 14.8.1855 sendt direkte fra skibsbrevkassen ombord på dampskibet “Slesvig” med 8-kantet rammestempel “Fra Kiel” til København. Udtakseret i “6” skilling porto. Stemplet kendes anvendt i perioden 12.9.1854-24.1.1856. Daka 3500,-

Lot: 427
Ended 14/10/2018 23:59:59
Starting bid: DKK 1,500.00
Bid history: 0 bids