1925 - Denmark - 128 - 1000
40 øre Chr. X på sørgebrev fra Prinsesse Thyra dateret Hvidøre og stemplet København d. 27.3.1925 til hendes søster Dronning Alexandra, Sandringham, England. Alexandra var gift med den engelske kong Edward VII.
Lot: 528
Ended | 25/09/2018 22:01:29 |
Winning bid: | DKK 500.00 |
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Royal/Famous