1924 - Greenland - 124 - 3900
10 øre Bølgelinie på brevkort (Foto af gruppe eskimoer) dateret Godthaab d. 3.9.1924 og annulleret Kjøbenhavn C. d. 11.10.1924 og sidestemplet “(Krone) / Styrelsen af Kolonierne i Grønland” til København.
Lot: 769
Ended | 25/09/2018 22:29:36 |
Winning bid: | DKK 1,500.00 |
Typograph Issues
Covers > Greenland > Postal History