1905 - Iceland - 39

10 aur Chr. IX på brevkort (Vestmannaøerne med fugle-fanger) dateret S/S “Botnia” udfor Scotland d. 26.7.1905 og annulleret Leith d. 27.7.1905 og sidestemplet sort “Paquebot” til Roenland pr. Randsfjord, Norge.

Lot: 855
Ended 14/10/2018 23:59:59
Starting bid: DKK 1,250.00
Bid history: 0 bids