1905 - Iceland - 39
10 aur Chr. IX på brevkort (Vestmannaøerne med fugle-fanger) dateret S/S “Botnia” udfor Scotland d. 26.7.1905 og annulleret Leith d. 27.7.1905 og sidestemplet sort “Paquebot” til Roenland pr. Randsfjord, Norge.
Lot: 855
Ended | 14/10/2018 23:59:59 |
Starting bid: | DKK 1,250.00 |