1895 - Norway
10 øre helsagsbrevkort dateret Borgund annulleret med 4-ringsstempel “200” og sidestemplet Lærdal d. 19.8.1895 til Graz, Østrig. “200” blev benyttet ved sommerbrevhus i Kirkevold på Borgund Hotel fra 15.7.1895.
Lot: 882
Ended | 25/09/2018 22:42:47 |
Winning bid: | DKK 413.00 |
Bid history: | 2 bids |