Peru - Used with stamps
Peru, Puerto d Paita. Havneparti. Dateret ombord på SS Essequibo ved Balboa frankeret britisk 1½d George V annulleret "Paquebot" og på bagsiden sidestemplet Habana, Cuba d. 19.11.1927 til Göteborg, Sverige.
Lot: 284956
DKK 30.00 |
Sold out
Europe
Great Britain
Postcards > Oversea