1890 - Denmark - 25 - 5771
8 øre Tofarvet på brev med indhold dateret Slæbæk d. 29.10.1890 annulleret med blåt liniestempel "Kirkeby" og sidestemplet lapidar Odense - Svendborg d. 30.10.1890 til Horne pr. Faaborg. Urent åbnet i højre side.
Lot: 286247
DKK 250.00 |
Bicoloured
Bicoloured perf. 14
Covers > Denmark cancellations > Line-/Frame Cancels
Covers > Denmark cancellations > Lapidarcancels