1947 - Denmark - SK 123.2 - 3700
10 øre Chr. X (2) på brevkort dateret d. 19.8.1947 annulleret med svagt stempel d. 20.8.1947 (Rønne?) og sidestemplet posthornstempel RØNNE N / RØNNE til Vrangstrup. Et mærke med fold.
Lot: 286806
DKK 150.00 |
Denmark cancellations
Posthorncancels
Covers > Denmark cancellations > Bornholm