1936 - Faroe Islands - 223
5 øre H. C. Andersen i parstykke på brevkort fra Færøerne (Valbastadue og Koltur, H. N. Jacobsen u/no) dateret d. 8.2.1936 annulleret med svagt stempel i Reykjavik og sidestemplet "Skipsbrjef" til Reykjavik, Island.
Lot: 288091
DKK 300.00 |
Sold out
Engraved Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Postcards > Faroe Islands
Covers > Faroes > Cancelations/shipmail
Covers > Iceland > Shipsmail