1927 - Norway

20 øre Svalbard udg. på brevkort (E. L. Ostermayer: Mitternachtsonne vor Spitzbergen) dateret Kingsbay, Spitzbergen d. 4.8.1927 og stemplet Tromsø d. 9.8.1927 til Budapest, Ungarn.

Lot: 288140
DKK 150.00
Sold out