1852 - Denmark - 1 I - 4420
4 R.B.S. Thiele I på brev med indhold dateret Løvenborg d. 14.11.1850 annulleret med nr.stempel "28" og sidestemplet med 1½ ringsstempel Holbek. d. 15.11.1852 til Rakløv pr. Kalundborg. Fuldt indhold.
Lot: 290435
Ended | 16/01/2019 21:08:28 |
Winning bid: | DKK 370.00 |
Bid history: | 7 bids |
4 RBS
Thiele I
Covers > Denmark cancellations > 1 1/2 Ring cancels