1938 - Denmark - 235 - 3770
10 øre Bølgelinie på brevkort dateret Allinge, annulleret med svensk stempel Simrishamn d. 10.7.1938 og sidestemplet "Från Danmark" til Post restante i Venezia, Italien. Påsat italiensk portomærke som poste restante gebyr.
Lot: 170255
DKK 400.00 |
Sold out
Europe
Italy
Covers > Denmark issues > Postage Due/Marks
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Bornholm