1923 - Denmark - 70 - 3700
15 øre Chr. X på brevkort dateret i Rønne annulleret Kjøbenhavn d. 14.6.1923 og sidestemplet "Fra Bornholm" til København.
Lot: 293122
DKK 45.00 |
Sold out
Typograph Issues
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Bornholm