1971 - Greenland
Engelsk ½d (2), 1d (2) og 1½d Elizabeth på skibsbrev dateret Denmark Strait fra skibet "R. S. Cyclopes" annulleret Preston Lancs. d. 1.9.1971 og sidestemplet "Paquebot" til Lidingö, Sverige.
Lot: 295497
DKK 75.00 |
Europe
Great Britain
Covers > Greenland > Postal History