1943 - Finland - 5600
2 mk. Løve og 3½/2,75 mk. Provisorium på luftpostbrev stemplet Kersva d. 31.3.1943 til Katterød St. Danmark. Fra soldat ved KpK 7/0400 = SkPK = Suojeluskuntain päällystökoulu (Skyttskår Officersskole). Åbnet af dansk og finsk censur.
Lot: 170856
DKK 250.00 |
Sold out