1913 - Iceland - 63, 65 - 3630
1 eyr og 4 aur Jon Sigurdsson på brevkort (Havneparti fra Akureyri) stemplet Siglufjördur d. 18.8.1913 til Kulhusgaarden pr. Jægerspris. Dateret "Det nordlige Ishav" og sendt fra sømand ombord på inspektionsskibet "Beskytteren".
Lot: 298131
DKK 300.00 |
Sold out