1867 - Denmark - 13 - 1000
4 sk. Krone/Scepter på dampskibsbrev dateret Kiøbenhavn d. 6.6.1867 annulleret med nr.stempel "53" og sidestemplet antiqua Randers d. 8.6.1867 til Randers. Brevet afleveret direkte til dampskibet og frimærket annulleret ved ankomst til Randers.
Lot: 298519
DKK 150.00 |
Covers > Denmark postal history > Shipmail
Covers > Denmark cancellations > Antiqua cancels