1852 - Denmark - 1 Ia - 3000
4 R.B.S. Thiele I på Preis-Courant dateret Stockholm d. 2.9.1852 annulleret med nr.stempel “24” og sidestemplet antiqua Helsingør d. 7.9.1852 til København. Forwarding stempel “Balfour, Ellah, Rainals & Co./Elsenore”. Tidlig forsendelse fra Sverige, ikke omtalt hos Karsten Jensen.
Lot: 5
Ended | 04/11/2019 10:06:28 |
Starting bid: | DKK 2,500.00 |
4 RBS
Thiele I
Covers > Denmark cancellations > Antiqua cancels