1941 - Denmark - 6542
Ufrankeret feltpostbrev med indhold dateret Spandet d. 21.7.1941 stemplet Berlin d. 4.8.1941 til dansk frivillig gefreiter Hans Tychsen ved feldpost 47888 = 1. Sanitäts-Kompanie SS-Division Nord i Finland.
Lot: 463
Ended | 29/10/2019 21:46:12 |
Winning bid: | DKK 400.00 |
2. World War
Covers > Denmark postal history > Fieldpost