1952 - Denmark - 319 - 1000

15 øre Fr. IX på lokalporto frankeret brevkort (Hospitalsskibet “Jutlandia”) dateret i Stillehavet d. 1.11.1952 og stemplet København d. 7.11.1952 til København. Sendt fra udrejsen på “Jutlandia”s 3. togt mellem Singapore og Yokosuka (Japan) i lukket dansk marinepostsæk.

Lot: 482
Ended 30/10/2019 07:19:56
Starting bid: DKK 600.00
Bid history: 0 bids